Návštěvní Kniha

Obrázek “http://www.beruska8.cz/gif/knihy/9.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Novinky na webu

Aktuálně

Petr Čech

Jméno : Petr Čech

Přezdívka : Čechíno

Narozen : 20.května 1982 v Plzni

Klub : Fc Chelsea

Výška : 196cm

Váha : 85kg

Přednosti : Dokonalost v několika směrech - sebejistě sbírá centry , má dobré reflexy , velké

rozpětí rukou a dokáže rozehrát rychlou akci výkopem nebo vyhozením z ruky až k půlící

čáře.

Slabiny : Zatím nejsou příliš patrné

Úspěchy : mistr Anglie 2005,2006 , mistr Evropy do 21 let 2002 ; vítěz Ligového poháru

v Anglii 2005 , Zlatého míče ČR 2004/05 , Brankáře roku ČR 2001,2002,2003,2004 ;

nejlepší brankář Premier league 2004/05 , Talent roku ČR 2001 , držitel rekordů neprů -

střelnosti v anglické lize (1025 minut) i v české lize (903)


Pán rekordů.Pán nul.Pán Anglie.Petr Veliký.S těmito přezdívkami je spojena premiérová sezona Petra Čecha v londýnské Chelsea.Povedla se mu mimořádným způsobem a všem ukázal , že z něj roste světová brankářská jednička.

Když na britské ostrovy přicházel z průměrného francouzského Rennes , angličtí fotbaloví fanoušci mu příliš nevěřili.Viděli v něm budoucího náhradníka.Ne tak prozíravý trenér Jose Mourinho.To číslo nemáš náhodou , špitl mu potají při přípravě během amerického turné , kde chytal s číslem jedna na zádech.

Velký klub nemůže mít žádnou slabinu.Do branky potřebuje kliďase s mimořádnou koncentrací , který ovládne velký prostor v pokutovém území a dodá spoluhráčům jistotu.To vše Čech dávno splňoval.Proto už jako devatenáctiletý zářil v lize mistrů a rok poté v reprezentačním áčku.Báječná kariéra , ozdobená ještě titulem mistrů Evropy do 21 let , na němž má stěžejní podíl.Vždyť při penaltovém rozstřelu ve finále připomínal legendárního Dominika Haška v hokejovém Naganu a překonat se nechal jen jedinkrát.

Čech některé lidi možná až popuzuje svou dokonalostí.V brance je málokdy neúspěšný , v soukromí působí inteligentně a jeho postava láká dívčí srdce.Není divu , že se stal ideálem reklamních kampaní , čehož řada firem hojně využívá.Kromě fotbalu si proto vydělává miliony jako modní ikona.

petr

Ničeho podobného by se však nedočkal bez brankářských kvalit.Mezi tyčemi předvádí až gymnastické kousky.Není divu , vždyť tomuto sportu se věnovala jeho sestra a on s ní jako dítě zkoušel na zahradě kotrmelce i přemety.Do stylu hry Chelsea , založeného na precizní obraně a bleskových útocích , se ideálně hodí.Chytí míč a dlouhým výkopem nebo vyhozením až k půlící čáře posílá spoluhráče do šancí.

Chelsea je dobrá i proto , že má nejlepšího brankáře , prohlásil kapitán mužstva John Terry po zisku mistrovského titulu.V klubu na něj čekali rovných 50.let.Fanoušci si ho přáli víc než případnou trofej v Lize mistrů , kde Chelsea už podruhé za sebou skončila těsně před branami finále.Někomu to možná připadalo nepochopitelné.Nedivte se jim.Vždyť jen dnešní ďedečkové pamatují , jak na stadionu slavili poslední ligové vítězství , vysvětloval Čech.

Jestliže Chelsea prožila sezonu půlstoletí , prožil český golman tu nejlepší v životě.V anglii se ještě zdokonalil , nejsledovanější soutěž na světě ho naučila lépe se orientovat ve skrumážích před brankou.Jeho jméno se neustále spojovalo s rekordními čísly.Nejcennější z nich je 1025;právě tolik minut bez přerušení nepustil v anglické lize gol.Ve stošestnáctileté historii soutěže to nikdo nedokázal.

Když na konci sezony volili nejlepšího golmana Premier League , nebylo sporu , komu cena připadne.Ještě víc si však Čech vážil skoro třináctikilové trofeje Zlatý míč pro nejlepšího českého fotbalistu sezony 2004/05.V ní se totiž poměřuje se všemi typy fotbalistů.Útočníci bývají víc vidět , dávají goly a pro veřejnost jsou zajímavější téma , objasňoval plzeňský rodák , který v den vyhlášení ceny maturoval na gymnáziu.

Fotbalovou maturitu už měl za sebou.Profesoři z Chelsea ho přijali na prestižní univerzitu.A rozhodně nebudou litovat ani v budoucnu.

Tak toto je stručný příběh Petra Čecha

Oficiální stránky Petra Čecha

1999/00 Chmel Blšany zápasy : 1

2000/01 Chmel Blšany zápasy : 26

2001/02 Sparta Praha zápasy : 27

2002/03 Stade Rennes zápasy : 37

2003/04 Stade Rennes zápasy : 33

2004/05 Chelsea zápasy : 35

autor:Hajda 20.1.2007

Žádné komentáře
 
Děkuji za návštěvu!