Návštěvní Kniha

Obrázek “http://www.beruska8.cz/gif/knihy/9.gif” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Novinky na webu

Aktuálně

Ruud Gullit

http://teranyardotcom.files.wordpress.com/2007/08/ruud_gullit.jpg
Začínal v roli záložníka, brzy však přešel do "volného" útoku, kde se dál rozvíjel. V šestnácti letech ho odmítl Ajax Amsterdam. Vedení klubu si ale nejspíš drbalo hlavu, když jen sledovalo jak Gullit putuje z PSV do Italského AC Milán za tehdy rekordní částku třinácti miliard lir. Jeho elegantní pohyb na hřišti, ale i potřebná rychlost a výbušnost ( stovku měl za 11,2 sekundy ) z něj udělaly postrach soupeřových obran a miláčků fanoušků.

http://www.zemrashqiptare.net/images/articles/2007_05/629/u1_ruud_gullit.jpgVšechny zaujal i svým typickým účesem spletených copánků. Velmi aktivně se angažoval v boji proti rasismu. Svůj Zlatý míč, získaný roku 1987, věnoval Nelsonu Mandelovi, známému bojovníkovi proti apartheidu v Jihoafrické republice.

Postupem času však Gullit strácel herní švih, stále více se mluvilo o jeho přehnaných finančních nárocích. V Itálii ještě chvilku působil v týmu Sampdorie Janov. Brzy ho však následovala další cesta mířená na Britské ostrovy, až do Londýnské Chelsea, kde bez větších úspěchů zkoušel roli hrajícího trenéra.

Dnes se po dlouhé době ukázal. Trénuje Los Angeles Galaxy, klub kterému vládne ještě jedna hvězda - David Beckham.

autor: didi

ruud

Žádné komentáře
 
Děkuji za návštěvu!